Poradkyně a lektorka v tématech života s těžkým zrakovým postižením. Bylo nám ctí strávit čas povídáním o životě, práci, zájemch a rodině.

Pavla Kovaříková byla na přelomu 80. a 90. let pod svým rodným příjmením Valníčková členkou státní reprezentace a na světových soutěžích získala řadu medailí včetně paralympijských v běhu na středních tratích a běžeckém lyžování.

Od konce 90. let se mimo jiné věnuje vlastní výtvarné tvorbě a vystavuje. Doposud ilustrovala osm publikací, o její tvorbě a životním příběhu byl natočen dokument Malování potmě. Je autorkou kresby Světluška používané v charitativní kampani Nadačního fondu Českého rozhlasu ve prospěch nevidomých.

Dlouhodobě se profesionálně věnuje poradenství a prezentační a vzdělávací činnosti v tématech života s těžkým zrakovým postižením. Zhruba dvacet let se zabývá vedením zážitkových a vzdělávacích programů pro nejrůznější cílové skupiny z řad vidících – kdysi v rámci bývalého Institutu základní rehabilitace zrakově postižených při UK a sdružení Okamžik, nyní pod hlavičkou Rozhledny.