Pěšky z autobusového nádraží:

Po výstupu z autobusu se nasměrujte k silnici pod zastávkami, a jděte rovně kolem tří velkých věžáků po pravé straně, dále vystoupejte mírným kopcem kolem školky po pravé straně. Na křižovatce je třeba zahnout doprava a po zhruba dvaceti metrech projít ulicí Úzkou. Na konci ulice zahnout doprava, zhruba po pěti metrech je přechod. Na druhé straně přechodu se dát doleva a mírnou pravotočivou zatáčkou projít kolem autoservisu. Poté rovně a za mostkem přes potok zabočit doprava, kde stojí po několika metrech po levé straně budova archivu. Vchod do SONSu a TyfloCentra je po několika metrech po levé straně, po bezbariérovém přístupu pozvolna dolů do suterénu budovy. Vlevo se nacházejí kanceláře TyfloCentra a SONSu.

Cesta z vlakového nádraží:

Při výstupu z vlaku se dáme vlevo od staniční budovy(za zády) a podchodem u levé strany silnice projdeme pod železniční tratí, přejdeme silnici a dojdeme na autobusové nádraží. Dále viz cesta z autobusového nádraží.

Cesta autem:

Ve směru od Lomnice nad Popelkou: na křižovatce u Komerční banky řidič zahne doprava, na další křižovatce doleva kolem Penny Marketu a fotbalového stadionu až na křižovatku k autobazaru, kde odbočí vpravo a za mostkem přes potok znovu vpravo, kde po pár metrech je po levé straně budova archivu s parkovištěm.

Ve směru od Jilemnice: na kruhovém objezdu v Semilech na náměstí se dáme směrem na most přes Jizeru, přejedeme jednu menší křižovatku a na další křižovatce řidič pojede vpravo kolem Penny Marketu a fotbalového stadionu až na křižovatku k autobazaru, kde odbočí vpravo a za mostkem přes potok znovu vpravo, kde po pár metrech je po levé straně budova archivu s parkovištěm.

Ve směru od Turnova přes Kozákov: za železničním přejezdem projedete rovně menší křižovatkou, další křižovatku projedete rovně, na hlavní a na další křižovatce u autobazaru odbočíte vlevo a za mostkem přes potok a za ním vpravo, kde po pár metrech je po levé straně budova archivu s parkovištěm.

Od Železného Brodu: po příjezdu do Semil kolem benzínové pumpy jeďte stále po hlavní silnici až k autobazaru, kde odbočte doleva a za mostkem přes potok zahněte vpravo, kde po pár metrech je po levé straně budova archivu s parkovištěm.