Na čtvrtek 4.8. jsme naplánovali výlet do Kunratic u Cvikova do sklárny Pačinek, kterou jsme navštívili již  v loňském roce 14. října.

Tehdejší komentovanou prohlídku galerie se zajímavou prací sklářů jsme si užili, ale vrcholem návštěvy sklárny pro nás bezpochyby byla návštěva Křišťálového chrámu. Z průběhu celého dne jsme byli nadšení, jenom prohlídky skleněné magické zahrady jsme si pro deštivé počasí neužili. Již při zpáteční cestě domů klienti vyjadřovali přání se sem opět podívat za lepšího počasí.

Na naši další návštěvu nám vyšlo krásné slunečné až tropické počasí. I tak jsme byli natěšeni na dnešní zážitek. Hned po příchodu na místo nás nadchla viditelná změna k lepšímu - nově přistavený obchůdek s pergolou ke sklárně a nádherná obnovená skleněná vstupní brána. Postupně jsme se prošli celou skleněnou zahradou. Všechny výrobky (i nově přidané) jsme si s klienty mohli osahat. Kombinace skla s přírodní zelení, živými květy a sluníčkem je nepopsatelně krásná. Poté jsme se občerstvili v místním bufetu a z terasy se kochali krásou zahrady. Před odchodem si někteří z nás zakoupili výrobky z místní sklárny. Pro klienty to byl tak silný zážitek, že si o tom povídali ještě při cestě na další výlet.